Pędzelki do makijażu

Do klasycznego, codziennego makijaży potrzebny jest dobry podkład, tusz do rzęs, cienie do powiek, oraz róż do policzków. Są to podstawowe kosmetyki umożliwiające wykonanie pełnego make up-u dopasowanego do każdej stylizacji i okazji. Niektóre produkty nakładamy palcami, a inne gąbeczkami i pędzlami.

Jakie są rodzaje pędzelków do makijażu?

pędzel typu flat topWykonując makijaż w domowych warunkach wystarczy nam jedna gąbeczka do podkładu w firmie kremu, lub fluidu, jeden pędzel do różu i rozświetlacza, oraz mała szpatułka do nakładania cieni na powieki. Resztę kosmetyków możemy rozprowadzić za pomocą palców, aby uzyskać bardziej naturalny efekt. W profesjonalnym salonie makijażystka wykona nam make up przy zastosowaniu kompletu pędzli. Inny będzie do cieni, szminki, różu, a jeszcze inny do podkładu. Pędzel typu flat top służy do nakładania sypkich kosmetyków takich jak pudry mineralne, czy róże. Jest on wyprodukowany z naturalnego włosia i ma dość gęstą strukturę. Na końcu jest ścięty pod kątem czterdziestu stopni, dzięki czemu drobinki kosmetyków nie wchodzą zbyt głęboko w pędzelek, tylko są równomiernie rozprowadzane po powierzchni skóry. Dostaniemy także pędzle flat top wykonane z włókien syntetycznych, ale ich jakość jest znacznie niższa i mogą się w nim gromadzić niebezpieczne bakterie. Pędzel do podkładu należy regularnie czyścić z użyciem delikatnego mydła, albo środka myjącego pod ciepłą wodą, a następnie wysuszyć suszarką. Zazwyczaj jeden pędzel starcza nam na bardzo długo, dlatego można w niego zainwestować większą kwotę.

Pędzle różnią się między sobą wielkością i sposobem ułożenia włosia. Do malowania ust jest najcieńszy, a do różu i pudru najgrubszy. Najtaniej jest nabyć cały zestaw niezbędnych pędzelków, które przydadzą się do profesjonalnego wykonania pełnego makijażu na każdą okazję.