Peelingi oczyszczające skórę twarzy

Jest wiele osób mających problemy z cerą – i wcale nie dotyczy to tylko osób w wieku dojrzewania, u których pojawia się charakterystyczny trądzik młodzieńczy. Niektórzy dbają o twarz, regularnie myją skórę delikatnymi, hipoalergicznymi preparatami, a nadal pojawia się wiele niedoskonałości w postaci pryszczy czy wągrów.

Kwasy glikolowy, migdałowy i inne

łagodny zabieg oczyszczający na twarz w BiałymstokuNajczęściej oznacza to, że twarz wcale nie jest dokładnie oczyszczana. W skórze znajdują się pory, które mogą ulegać zatykaniu – zwłaszcza gdy mamy do czynienia z tłustą cerą. W zatkanych porach gromadzą się bakterie, które są czynnikami wyzwalającymi stany zapalne. Aby pozbyć się takich problemów, konieczne jest dogłębne oczyszczanie twarzy. A taki zabieg przeprowadzić można w gabinetach medycyny estetycznej. Taki łagodny zabieg oczyszczający na twarz w Białymstoku wykonywany jest w wielu profesjonalnych salonach, a do samego oczyszczania stosuje się nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne preparaty. Wykonywane są maseczki, peelingi, które wnikają głęboko w skórę i dokładnie oczyszczają pory. Na uwagę zasługuje np. oczyszczanie skóry za pomocą kwasów. Do peelingów kwasami wykorzystuje się takie związki jak kwas salicylowy, glikolowy, migdałowy oraz pirogronowy. Wybór konkretnego kwasu należy już do specjalisty, który oceni z jakim konkretnie problemem pacjent ma do czynienia. Im mniejsze cząsteczki kwasu, tym szybciej będą one wnikać w skórę, a ponadto będą sięgać znacznie głębszych warstw.

Dzięki temu oczyszczanie na pewno będzie skuteczniejsze. Kwasy nie tylko oczyszczają skórę, ale też niosą znacznie więcej korzyści. Dzięki nim dochodzi do redukcji przebarwień oraz blizn. Kwasy odpowiadają za regulowanie pracy gruczołów łojowych znajdujących się w skórze. Zanieczyszczenia usuwane są nawet ze ścian mieszków włosowych.