Pewny sposób montażu

Nie trzeba być budowlańcem, by od czasu do czasu podjąć się samodzielnego montażu pewnych rzeczy na ścianach naszego domu czy mieszkania. Oczywiście najprościej powiesić lustro lub obraz, bo wystarczy użyć wiertla do betonu i odpowiednio dobranych kołków rozporowych. Przy rzeczach cięższych niż wspomniane lustro, czy obraz sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ zwykłe kołki rozporowe mogą okazać się za słabe.

Sposób użycia kotwy chemicznej

fischer kotwa chemicznaKotwa chemiczna to jeszcze nowość na polskim rynku i niewiele osób wie o jej istnieniu. Nie mniej jednak świadomość Polaków stale rośnie i coraz więcej osób przekonuje się do kotew chemicznych. Warto wyjaśnić czym jest kotwa chemiczna, bo wielu osobom kojarzy się ona tylko z tubą od sylikonu. Oczywiście poniekąd skojarzenia te są uzasadnione, ponieważ kotwa chemiczna to specjalna masa, którą wyciska się we wcześniej wywiercony otwór z tuby przy pomocy specjalnego pistoletu do wyciskania mas. Każda fischer kotwa chemiczna posiada nadrukowaną na tubie instrukcję użycia. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest wywiercenie otworu, następnie przy pomocy odkurzacza lub specjalnego czyścika należy usunąć pył z otworu i wypełnić go co najmniej do połowy masą z tuby. W ciągu kilku sekund w otwór i masę w otworze należy wcisnąć łącznik w postaci szpilki gwintowanej lub inny element, który chcemy przytwierdzić do ściany na stałe. Po kilku sekundach masa zwiąże, a usunięcie wciśniętego elementu będzie niemożliwe.

Kotwy chemiczne bardzo często wykorzystuje się podczas budowania zadaszenia nad tarasem. Belkę przyścienną mocuje się właśnie przy pomocy wspomnianych kotew chemicznych. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo szybkie i precyzyjne, ale również bardzo pewne i przede wszystkim bezpieczne.