Plastik wszechobecny w naszym życiu

 

Niebywałą karierę jako surowiec zrobił plastik. Przez niezbyt długi okres od czasu opracowania i uruchomienia pierwszej produkcji, stał się surowcem niezastąpionym. Ze względu na swe unikalne właściwości, stosowany jest we wszystkich dziedzinach. A jest to surowiec bardzo wytrzymały, elastyczny, występujący w różnych formach.

Różne rodzaje opakowań

Opakowania plastikoweNajszersze zastosowanie plastiku ma miejsce w produkcji opakowań. W zależności od przeznaczenia opakowania, plastik przyjmuje formę folii o różnej grubości i elastyczności lub bardziej zwartą konsystencję do produkcji kubków lub butelek. Jedna z unikalnych właściwości plastiku, pozwala na stosowanie do hermetycznego zamykania w warunkach próżniowych produktów spożywczych. Opakowania plastikowe stosowane są do przechowywania mrożonek. Torby plastikowe są w powszechnym użyciu w handlu spożywczym. W przemyśle, folie plastikowe wykorzystywane są do zabezpieczania wszelkich produktów przeznaczonych do transportu. Są to folie różnej grubości i elastyczności. Wśród nich są warstwowe, wypełnione powietrzem, lub samosklejające się albo zakończone struną do zamykania. Osobną grupą plastikowych opakowań są różnego rodzaju pojemniki. Pojemniki służą do przechowywania różnego rodzaju płynów spożywczych oraz środków chemicznych. Te pojemniki są różnej wielkości i pojemności. Oczywiście plastik, jako surowiec jest różny w swoim składzie, zależnie od celu i przeznaczenia. Specjalny skład chemiczny, neutralny i  niegroźny dla zdrowia ludzi i zwierząt, musi mieć plastik przeznaczony do wyrobu pojemników spożywczych.

Jest bardzo wielu producentów oferujących szeroki wachlarz opakowań plastikowych. Oferty obejmują wszelkiego rodzaju folie oraz pojemniki, a także torby różnego przeznaczenia. Zamawiać można to co znajduje się w standardowej ofercie lub według własnego projektu. Możliwości producentów opakowań są nieomal nieograniczone.