Płyta winylowe to dobry materiał na zegar

Płyta winylowa niegdyś przeżywała dużą popularność. Obecnie jest reliktem z zamierzchłej przeszłości, z którego korzystają koneserzy muzyki tudzież zapaleni kolekcjonerzy. I nie tylko oni. Jak się bowiem okazuje, płyta winylowa nadaje się nie tylko do odtwarzania muzyki, ale również do innych rzeczy.

Płyty winylowe można wykorzystać do zrobienia zegara

zegar z płyty winylowejZegary, które służą do odmierzania i pokazywania upływającego czasu, mogą być różnej wielkości. Istnieją zegary, które nosi się na ręce, zegary stojące oraz naścienne. Coraz częściej możemy się spotkać z zegarami cyfrowymi, które pokazują dokładny czas na specjalnym wyświetlaczu cyfrowym. Niektórzy producenci zegarów zaskakują swą pomysłowością i tworzą oryginalne projekty. Weźmy na przykład zegar z płyty winylowej, który przyciąga wzrok nietuzinkowym wyglądem, a przy tym doskonale komponuje się z otoczeniem. Tego typu zegary wykonane z dobrej jakości płyty winylowej z pewnością zainteresują wszystkich miłośników starych i przez wielu zapomnianych płyt gramofonowych. Taki zegar można wykonać samemu według instrukcji znalezionej w internecie lub kupić w wybranym sklepie kolekcjonerskim. Wystarczą odpowiednie narzędzia, mechanizm zegara, no i oczywiście sama płyta winylowa. Zegar powieszony w domu w widocznym miejscu z pewnością zwróci uwagę gości. Istnieją różne ciekawe projekty zegarów wykonanych z płyty winylowej, które mogą posiadać dodatkowe elementy w postaci zdjęcia lub intrygującego obrazka. 

Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że płyta winylowa może mieć całkiem nowe, oryginalne zastosowanie. Dobrze sprawdza się jako jeden z elementów zegara ściennego. Taki zegar z pewnością przyciąga wzrok i jest nietuzinkowym pomysłem na wystrój wnętrza. Zegar wykonany z płyty winylowej można kupić w sklepie lub zrobić samemu.