Polska przejechana na rowerze

Od lat przemierzam swoim rowerem świat. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o Europę, to myślę, że kontynent można podzielić na kilka części, w których inaczej traktuje się rowerzystów. Wszystko zależy zazwyczaj od historii kraju, która ma bezpośredni wpływ na sposoby pojmowania świata przez mieszkańców. W Polsce jest to bardzo specyficzne, lecz przyjemne i dające satysfakcję.

Jak się jeździ rowerem po Polsce? 

wycieczki rowerowe w polscePolska bardzo stara się upodobnić do krajów zachodu. Dzięki temu powstaje coraz więcej kładek i tras rowerowych, jednak nie jest to jeszcze zbyt rozwinięte. Trzeba być przygotowanym do jazdy po ruchliwych ulicach i miastach. Wycieczki rowerowe w Polsce muszą być przygotowywane pod względem przepisów drogowych o wiele bardziej niż w innych państwach. Chodzi tu własnie o mniej rozwiniętą sieć ścieżek. Dla jednych jest to wada, ja uważam, że to zaleta. Rowerzysta ma więcej swobody w poruszaniu się. Innym aspektem jest stosunek ludzi do jazdy. Społeczeństwo polskie coraz bardziej toleruje tego typu akcje, a nawet wykazuje pozytywnym patrzeniem na rowerzystów. Jest to miłym zaskoczeniem dla podróżników, którzy mieli kilka lat przerwy od jazdy. A które trasy mogę polecić? Zawsze jestem zadowolony po przejeździe z Przemyśla do Ustrzyk Górnych. Trasa wymaga siły, lecz obfituje w wiele pięknych, górskich widoków. Do tego klimat prosto z Bieszczad umila całą drogę. 

Nieważne jaki masz rower, ważne abyś miał ochotę na poznanie świata i kraju w którym mieszkasz. Bycie podróżnikiem to zajęcie, które daje bardzo dużo satysfakcji, a żeby realizować swoje marzenia nie potrzebujesz wielu pieniędzy. Rower nie musi być drogi, kilkaset złotych całkowicie wystarczy. Nie liczy się stan portfela, tylko otwartość umysłu, który nie raz potrafi zaskoczyć.