Poradnictwo psychologiczne w Krakowie

Nie każdy z nas ma wystarczające środki finansowe, by korzystać z płatnych usług prywatnego gabinetu psychologicznego. Jest jednak rozwiązanie. Jeśli stan naszego zdrowia wymaga pomocy tego typu specjalisty i mamy to udokumentowane lub trafiło nam się jakieś przykre zdarzenie losowe, które utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie, warto skontaktować się z ośrodkiem pomocy społecznej i tamtejszym psychologiem.

Bezpłatne poradnictwo psychologiczne

gabinet psychologiczny krakówWystarczy zadzwonić do pracownika socjalnego danego ośrodka pomocy społecznej, nieważne czy miejskiego czy gminnego i przedstawić sytuację. Wówczas pracownik socjalny umówi się z nami na spotkanie i przeanalizuje naszą aktualną sytuację. Potem poda nam konkretny termin pierwszego spotkania z terapeutą. Zazwyczaj specjalista taki zatrudniony jest w danej placówce na umowę zlecenie lub o dzieło. Jego praca polega na regularnych spotkaniach z klientami raz w tygodniu. Gabinet psychologiczny kraków to bezpłatne usługi psychoterapeuty, który wesprze nas w każdej trudnej sytuacji życiowe lub rodzinnej. Większość jednak z jego podopiecznych to ludzie, którzy z różnych powodów wpadli w sidła alkoholizmu i narkomani. To właśnie psycholog zrobi nam wstępny test na to czy rzeczywiście jesteśmy uzależnieni czy tylko na przykład pijemy ryzykownie. Pomaga również w kwestii problemów opiekuńczo-wychowawczych.

Dzisiejsza młodzież jest trudna i czasami nie radzimy sobie w wychowaniu dzieci. Dobry psycholog podpowie nam co mamy robić, a czego nie by dzieci nas słuchały i byśmy mieli z nimi dobre relacje rodzinne. Kolejnym problemem trapiącym wielu ludzi są kwestie związane z partnerstwem i dialogiem między małżonkami. Jak wynika z badań i sondaży notuje się coraz większą liczbę separacji i rozwodów. A tak nie musi być. Psycholog pomoże nam w każdej kwestii.