Posłanie dla dużego psa

 

Na wsi ludzie rzadko zwierzęta wpuszczają do domu, bo traktują je jako żywe alarmy, które śpią w budach. O ile jest ona ocieplona i posiada miękkie legowisko, to psu może w niej być dobrze, gorzej jak pies nie ma na czym spać i układa się wtedy na twardej ziemi, lub betonie.

Z czego zrobić posłanie dla dużego psa?

posłania dla dużych psówMały piesek może spać wszędzie, na kanapie, fotelu, w łóżku właściciela, bo nie zajmuje dużo miejsca i też nie gubi tyle sierści co duży czworonóg. Psy ważące ponad dwadzieścia kilo są zaliczane do ciężkiej wagi i muszą mieć wygospodarowane posłanie dla dużych psów. Możemy je wykonać samodzielnie ze starych koców, czy mat bawełnianych, ale też możemy kupić gotowe w sklepach zoologicznych. Najczęściej są kupowane legowiska w kształcie pontonów uszytych z grubych pianek pokrytych bawełnianymi pokrowcami, które łatwo można ściągnąć i wyprać w pralce. Pies może także spać w dużym koszu, wyłożonym miękkimi tkaninami, które odizolują go od podłoża. Pontony mają rożne kształty od owalnych po prostokątne. Niektóre modele maja usztywniane boki z gąbki, a środek, na którym pies śpi są wykonane z oddzielnego kawałka materaca. Najtańszym posłaniem jakie dostaniemy w sklepach będzie zwykły, prosty materac obleczony poszewką. Posłania dla dużych psów mają rozmiar od dziewięćdziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu centymetrów, aby pomieścić dużego Bernardyna, lub Doga. Legowisko psa należy co jakiś czas prać w całości, aby pozbyć ewentualnych roztoczy gromadzących się w materacu.

Psy takie jak Dalmatyńczyki, Owczarki, czy Dobermany, wymagają dużych misek na jedzenie, oraz dużych posłań, bo ich waga czasem przekracza nawet pięćdziesiąt kilo. Dobre legowisko dla dużego pupila może kosztować od stu pięćdziesięciu do nawet trzystu złotych.