Przeznaczenie gaśnic proszkowych

 

Gaszenie ognia wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, ponieważ woda nie zawsze wykazuje dużą skuteczność, gdyż wiele zależy od tego, co tak naprawdę się pali. Jeżeli temperatura, która towarzyszy pożarowi, będzie bardzo wysoka, to woda po prostu wyparuje i w takiej sytuacji ratunku można szukać tylko w gaśnicach proszkowych, bo są stworzone do takich zadań.

Posługiwanie się gaśnicami proszkowymi jest proste

gaśnice proszkowe 6kgGaśnica jak sama nazwa wskazuje, jest czymś, co służy do gaszenia ognia, ale zdecydowanie różni się od wykorzystywanych dawniej rozwiązań, bo nie jest przecież zwykłym wiaderkiem z wodą, ponieważ ma wiele różnych elementów, które sprawiają, że funkcjonuje zdecydowanie inaczej. Gaśnice proszkowe 6kg może zdławić naprawdę duży ogień i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, że zawierają w sobie duże ilości proszku ze względu na swoje rozmiary, bo pod uwagę należy wziąć także to, iż proszek wydostaje się z takiej gaśnicy pod naprawdę dużym ciśnieniem i w związku z tym bez problemu tworzy na powierzchni warstwę, która sprawia, że do ognia nie dociera nawet odrobina tlenu i w ten sposób pożar może zostać błyskawicznie ugaszony. Taka gaśnica ma jeszcze jedną ogromną zaletę, która odróżnia ją od pozostałych sposobów gaszenia ognia, jakie są znane na chwilę obecną człowiekowi. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wodą nigdy nie wolno polewać żadnych urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej.

Może doprowadzić do porażenia prądem i jeszcze gorszych konsekwencji z proszkiem natomiast jest zupełnie inaczej, bo nie przewodzi on prądu elektrycznego i w związku z tym da się ugasić nawet takie urządzenia. W związku z tym ta gaśnica proszkowe może się znajdować praktycznie wszędzie, a więc także w różnorodnych laboratoriach i innych miejscach tego typu.