Przydatny bagażnik rowerowy do przodu

Jeżeli nasz rower służy do przewozu ekwipunku, a sakwy montowane na tylnym bagażniku już nie wystarczają nam na wyprawach, warto rozejrzeć się za bagażnikiem, montowanym w okolicach przedniego widelca. Tego typu bagażnik pozwoli nam nie tylko wozić dużo więcej ekwipunku podczas dalekiej wyprawy rowerowej, ale także umożliwi bardziej równomierne rozłożenie ciężaru, co ma niemałe znaczenie w przypadku dalszej jazdy z obciążeniem.

Dobry bagażnik do przodu na wyprawy rowerowe

bagażnik rowerowy przedniDzięki bardzo mocnym i wytrzymałym mocowaniom, możliwe staje się nie tylko sztywne przytwierdzenie bagażnika, ale także szybkie jego zamontowanie w przodzie roweru. Bagażnik rowerowy przedni może być zamontowany za pomocą specjalnych obejm, które są kontrowane śrubami. Uniwersalne konstrukcje mocowań, a także wyprofilowane kształty tego typu bagażników sprawiają, iż idealnie pasują one nie tylko do rowerów trekkingowych czy miejskich, ale także przełajowych i gravelowych, które posiadają bardziej agresywną geometrię. Popularność rowerów szutrowych również wymusza stosowanie rozwiązań, które pozwalają na zabranie dużej ilości ekwipunku w trasę. Wiele bagażników, montowanych w przodzie jest dostosowanych do montażu specjalnie zaprojektowanych sakw, które umożliwiają wygodną jazdę nie tylko na asfalcie, ale także w lekkim terenie. Sakwy wtedy nie podskakują i nie trzęsą się, umożliwiając utrzymywanie pewnego kursu jazdy.

Dobrej klasy bagażniki do przodu roweru są konstruowane w oparciu o mocne materiały, co sprawia, iż wytrzymują one dość duże obciążenie bez ryzyka, iż mogą one pęknąć. Wysokiej klasy bagażniki są zbudowane nie tylko z tworzyw sztucznych o wysokiej sztywności, ale także elementów aluminiowych i stalowych, odpornych na długotrwały nacisk i wibracje.