optyk

Jak nie psuć sobie wzroku – optyk radzi

Wiele osób myśli, że w jakiś sposób są odporni na to, co najbardziej niszczy wzrok każdego innego człowieka dookoła nich. Pomijam tu oczywiście kwestie wymagające jakiegokolwiek wysiłku i zaangażowania – takich jak chodzenie na regularne badania wzroku.

Optyk dobierze odpowiednie okulary

optykBardziej skupiam się na rzeczach, które powodują, że nasz wzrok systematycznie się pogarsza. Każda poradnia okulistyczna jest zgodna co do tego, że istnieje kilka czynników niszczących wzrok u każdego w takim samym stopniu – jest to między innymi czytanie przy sztucznym świetle, zbyt bliskie siedzenie przy ekranie monitora tudzież oglądanie telewizora w nocy przy zgaszonym świetle. Mimo wszystko ludzie popełniają te błędy i nikt nie jest w stanie ich przed tym powstrzymać. Najgorzej jest w przypadku osób, które mają zapisane okulary, ale z różnych przyczyn nie chcą w nich chodzić. Każdy polecany optyk w Bydgoszczy to potwierdzi – dobrze dobrane okulary są w stanie cofnąć wadę wzroku, a przynajmniej zatrzymać jej rozwój. Nie po to zresztą odwiedza się salon optyczny i wydaje setki złotych na najlepiej dopasowane okulary, by później ich nie nosić bo w naszym mniemaniu lepiej wyglądamy bez nich. W Bydgoszczy jest bardzo wiele miejsc, w których można zrobić badanie wzroku bezpłatnie, dla własnej informacji i świadomości swojej wady. Nie jest to w stanie zachęcić ludzi do tego, by zaczęli o siebie dbać. Niejeden okulista dziecięcy również wprowadził coś na wzór tego typu akcji, w których badanie wzroku dla dziecka było darmowe w konkretnych dniach.

W końcu chyba wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że wzrok najmłodszych jest bardzo ważny – w końcu jeśli ktoś popsuje sobie oczy za młodu, to na starość będzie tylko gorzej. Dbajmy o swój wzrok nim będzie za późno, a przynajmniej go nie uszkadzajmy i nie narażajmy na niepotrzebne uszkodzenia.