Psychoterapia, która pomoże uratować relację

W dzisiejszych czasach związku rozpadają się znacznie szybciej i znacznie częściej niż choćby jeszcze dekadę temu. Co więcej jeden z najpopularniejszych powodów rozstania, którym jest typowe niedogadanie się przeważnie wcale nie jest prawdziwym powodem i gdy posłucha się później obu stron można łatwo wywnioskować, że ta relacja była do odratowania.

Jak uratować związek?

psychoterapia par krakówPytając znajomych dlaczego rozstali się z drugą osobą najczęściej można usłyszeć słynną już formułkę o niezgodności charakterów. Czasami ludzie odpowiadają tak tylko dlatego, że nie chcą wyjawiać nam swoich prywatnych spraw, jednakże ta słynna niezgodność charakteru coraz częściej rzeczywiście staje się powodem rozstania. Jeżeli jednak przyjrzymy się nieco bliżej temu sformułowaniu nietrudno zauważyć, że nie ma ono zbytnio sensu ponieważ jeżeli rzeczywiście występuje niezgodność charakterów wówczas takie osoby nie tylko nie łączą się w pary, ale również nierzadko za sobą nawet nie przepadają. Przeważnie pod tym zagadnieniem kryją się coraz częstsze i coraz głośniejsze kłótnie oraz inne nieporozumienia, które może pomóc nam rozwiązać psychoterapia par Kraków posiada doskonałych specjalistów pod tym względem. Na taką psychoterapię może umówić się każda para niezależnie od tego, jak długo jest ze sobą w związku. Oczywiście każda para, której zależy na tym, aby się dogadać. Psychoterapeuta pomoże nam lepiej zrozumieć drugą stronę, co z pewnością pozytywnie zaowocuje na przyszłość w razie, gdyby pojawiły się podobne problemy. Poza tym częste kłótnie oraz brak umiejętności porozumiewania się zazwyczaj mają swoje źródło w naszych innych, prywatnych problemach czy to związanych z pracą, czy też z rodziną o których wstydzimy się rozmawiać.

Narastający stres sprawia, że w końcu pękamy i chcąc nie chcąc naszymi negatywnymi emocjami częstujemy niewinnego partnera. Dlatego tak ważnym jest, aby ufać drugiej osobie i otwarcie się z nią komunikować bowiem często po takich rozstaniach okazuje się, że dwie osoby wracają do siebie kiedy emocje opadną i po jakimś czasie wyjawią sobie prawdę. Rozstanie zawsze jest bolesne dla obu stron, więc warto sobie tego bólu zaoszczędzić umawiając się na psychoterapię.