Regeneracja dpf – czym właściwie jest?

 

Regeneracja DPF jest procesem mającym na celu przywrócenie wartości fabrycznych osiągom pracy filtra cząstek stałych. Kiedy bowiem filtr DPF jest zatkany, w odczuwalnym stopniu spada moc samochodu. Wynika to z faktu, że gazy spalinowe mają utrudnioną drogę wyjścia. Wiele modeli samochodów ma częste problemy właśnie z powodu tego urządzenia.

Na czym polega proces regeneracji DPF?

regeneracja dpf Nowy SączZanim jednak przejdziemy do samego procesu regeneracji DPF, warto się zatrzymać i zastanowić, czym on właściwie jest. Przyjmuje on bowiem postać ceramicznego wkładu, który posiada częściowo zatkane i porowate kanaliki. Do ich zadań należy przefiltrowanie spalin z cząstek stałych. Jeśli wkład po pewnym czasie zostaje zapchany, wówczas konieczna jest jego regeneracja. Konstruktorzy samochodów, aby uniknąć wielu problemów związanych z zapychaniem stworzyli odpowiedni system samoczyszczenia zwany aktywną regeneracją dpf. Bardzo często ten automatyczny proces zostaje jednak przerwany w skutek wyłączenia silnika. Kiedy czynność ta zostaje przerywana notorycznie może dojść do zbytniego zatkania filtra, co przekłada się na utratę mocy bądź nawet na poważniejsze awarie pojazdu. Wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się chemiczna regeneracja DPF. Sam proces rozpoczyna się od rozcięcia w miejscach fabrycznych spawów tłumika oraz wydostaniu z jego wnętrza wkładu DPF. Wówczas jesteśmy w stanie ocenić stopień jego zużycia. Decydując się na regenerację DPF warto powierzyć swój samochód w ręce fachowca. Jeśli interesuje nas regeneracja dpf Nowy Sącz jest miastem, w którym odnajdziemy odpowiednich specjalistów.

Chemiczna regeneracja zatkanego filtra DPF jest zdecydowanie najlepszym pod względem jakościowym oraz finansowym wyborem. Zregenerowany wkład owijany jest w fabrycznie nową otulinę termiczną, a następnie montowany do wyczyszczonego wnętrza tłumika.