Robot ze spawanego tytanu

Konkurs naukowy czas zacząć, uczestnicy mają 3 miesiące na wykonanie autorskiego projektu na technologię przyszłości. Grupa z mechatroniki z Bydgoszczy postanowiła stworzyć robota z tytanowych płatów, zasilanego energią słoneczną z baterii zamontowanej na obudowie. Nie był to łatwy projekt, ale studenci byli bardzo zdeterminowani, aby wygrać, bo nagrodą był spory grant na badania naukowe. Był on im potrzebny, by rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania nowoczesnych „bajerów”.

Potrzebujemy spawacza tytanu

tanie spawanie tytanuAby ukończyć projekt potrzebowali osoby, która oferowała tanie spawanie tytanu, aby stworzyć osłony dla ich elektroniki, więc zrobić obudowę robota. Całe oprogramowanie było niczym, bez tytanowej formy. Dlatego poszukali na stronach internetowych spawacza tytanu, który za niewielką opłatą pomógł im w utworzeniu tytanowej zbroi dla robota. Dzięki niemu mogli zaprogramować ruchy zbroi, podobne do ludzkich, a tytanowa osłona chroniła podzespoły sterujące całą pracą robota. Studenci byli bardzo zadowoleni ze stworzenia nowej zabawki, gdyż był on bardzo funkcjonalny i nadawał się na wygranie konkursu. A osłona zespawana ze specjalnego tytanu była wytrzymała i estetyczna, dzięki czemu nawet dzieci mogły z nich korzystać jako dobremu lekarstwu na znudzenie.

Dzięki spawaczowi i stworzonemu robotowi, grupa studentów z miasta stołecznego województwa kujawsko-pomorskiego wygrała konkurs, gdyż ich projekt był najbardziej zaawansowany technicznie ze wszystkich zgłoszonych do konkurencji. Osłona robota była bardzo wytrzymała, a sam konstrukt sterowany zdalnie mógł pomóc w pracach domowych, czy poradzić nudzie nadpobudliwym dzieciom, a energia odnawialna pochodząca ze słońca sprawiała, że nie trzeba się było martwić ładowaniem zabawki.