Rodzaje nawozów roślinnych

Pewnie każdemu z was zdarzyło się coś nawozić. Jak ktoś uprawia ogród z roślinami kwiatowymi lub taki ogródek warzywny lub ma sad owocowy, albo jeszcze ma doniczki z roślinami, to na pewno stosował nawozy. Nie wspomnę już o rolnikach, oni to na sto procent stosują nawozy.

Niezbędnik rolnika – dystrybutor nawozów rolniczych

dystrybutor nawozów rolniczychProducent nawozów rolniczych ma ręce pełne roboty. Powodem jest to, że coraz więcej rolników zaczyna prowadzić gospodarstwa ekologiczne, a w czymś takim to raczej trzeba używać nawozów naturalnych oraz to jest właśnie pierwszy rodzaj nawozów. Pochodzą one z organicznych odpadków zwierzęcych oraz mogą one mieć postać stałą lub mogą być to nawozy płynne. Tak więc możemy wyróżnić nawozy ze względu na stan skupienia. Te stałe trzeba rozsypać w miejscu, gdzie tego chcemy. A te płynne należy spryskać daną roślinę. Niezawodny w tym przypadku jest dystrybutor nawozów rolniczych. oprócz takiego podziału możemy także wymienić nawozy mineralne, wapniowe oraz organiczne. Nawozy mineralne mają za zadanie odżywić glebę, w której rosną dane rośliny. Jak wiadomo każda roślina pobiera niezbędne składniki mineralne oraz wodę z gleby. Z kolei nawozy wapniowe przypominają taki biały proszek, na pewno je widzieliście jak na przykład byliście na spacerze, a obok było pole uprawne. A nawozy organiczne to na przykład kompost. Dany producent nawozów specjalizuje się w konkretnym rodzaju nawozu. Dalej jeśli weźmiemy pod uwagę jaki dany nawóz ma wpływ to możemy wyróżnić takie nawozy jak na przykład biostymulatory.

 

Ja osobiście stosuję tylko i wyłącznie nawozy w płynie. Są one bardzo wygodne w użytku. Przedstawiłam wam takie główne rodzaje nawozów. Oczywiście jest ich znacznie więcej na naszym krajowym rynku, ale myślę, że taki podział wam jak najbardziej wystarczy, jak na razie.