Skuteczna klamra na problemy z wrastającym paznokciem

 

W mojej długiej praktyce podologicznej spotkałam wielu pacjentów. Pomoc w powrocie do zdrowia jest dla mnie priorytetem. Problemy ze stopami rzutują na każdą sferę życia. Problemy te mogą się ciągnąć latami choć w wielu przypadkach wystarczy kilka wizyt aby problem został całkowicie wyleczony.

Klamry podologiczne na wrastające paznokcie

klamry na wrastające paznokcieMoim ulubionym przysłowiem opisującym jak ważne są zdrowe stopy jest chińskie przysłowie. Brzmi ono „stopy są jak korzenie drzewa. Drzewo więdnie, gdy korzenie są coraz słabsze”. Doskonale oddaje to wszelkie problemy i schorzenia podologiczne. Moim pacjenci przestają prowadzić normalne życie. Wyjście po zakupy czy spotkanie ze znajomymi staje się wielkim wyzwaniem. Swój problem ukrywają najdłużej jak tylko się da, a gdy ból jest już nie do wytrzymania zaczynają szukać pomocy. Często zamiast udać się do gabinetu podologicznego ich wybór pada na chirurga. Niestety w wielu przypadkach najpierw stopami powinien zająć się podolog a dopiero później chirurg. Zabiegi chirurgiczne są bardzo bolesne i rekonwalescencja jest długa. Wiele z takich zabiegów kończy się również nawrotem problemu. Dzieje się tak na przykład w przypadku wrastających paznokci u stóp. Pacjent uskarża się wtedy na ból, zaczerwienienie i obrzęk. Gdy zwleka z wizytą u specjalisty pojawić się może również krwawienie i wyciek treści ropnej, który świadczy o zakażeniu. W wielu przypadkach wystarczy zastosować klamry podologiczne. Jest to tani i bezpieczny sposób na wyleczenie się z tej przypadłości. Każdy podolog oceni problem i dobierze odpowiednie klamry na wrastające paznokcie. Jest to niezwykle skuteczna nieinwazyjna metoda, która szybko uśmierza ból. Szybki kontakt ze specjalistą pozwala na szybkie wyleczenie. Klamra nie przeszkadza w chodzeniu i nie jest problematyczna podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Problemów ze stopami należy nie lekceważyć. Ból towarzyszący wrastaniu paznokcia może prowadzić do szeregu innych powikłań. Osoby z tą przypadłością nieświadomie ustawiają stopy w sposób który odciąża bolący palec. Nieprawidłowe ustawianie stopy może prowadzić do bólu stawów oraz schorzeń ortopedycznych stopy, kostki czy kolana.