zwalczanie kretów

Skuteczne zwalczanie kretów na działce

Jakiś czas temu moja działka przeżyła zmasowany atak kretów, bo inaczej tego nazwać nie można było. Jednego dnia miałem piękny trawnik na którym wyprawiałem grilla i pozwalałem dzieciakom grać w piłkę, a następnego dnia ten trawnik wyglądał jakby ktoś detonował zakopane w nim miny przeciwpiechotne.

Skuteczne zwalczanie kretów dzięki właściwym preparatom

zwalczanie kretówNie mogłem tego tak zostawić, więc bardzo szybko zakupiłem kilka produktów polecanych na stronach internetowych poświęconych zwalczaniu kretów. Jednakże przy okazji walki z kretami nabawiłem się jeszcze kilki, a właściwie kilkudziesięciu nieproszonych gości w postaci karaluchów. Nie znoszę widoku karaluch , dlatego samodzielne zwalczanie karaluchów nie wchodziło w grę tak jak zrobiłem to w przypadku kretów. Zatrudniłem, więc do tego zadania specjalistę. Nie chciałem jednak, aby na mojej działce była przeprowadzana standardowa deratyzacja z użyciem szkodliwych środków chemicznych, które mogłyby potem odbić się w jakiś sposób na zdrowiu roślin znajdujących się na działce. Deratyzator oferował na szczęście ozonowanie, czyli zwalczanie wszelkiego rodzaju pleśni i robactwa przy pomocy naturalnego gazu jakim jest ozon.

Po jego krótkiej i jednorazowej wizycie miałem z głowy problem karaluchów i do eliminacji pozostały mi już tylko krety, które nie chciały się dać złapać w zastawione na terenie całej działki pułapki. Chyba i w tym wypadku nie obejdzie się bez wizyty specjalisty.