Ślub był początkiem naszego nowego życia

W dzisiejszych czasach wiele par rezygnuje z wzięcia ślubu. Prawdą jest, że rzeczywiście sakrament czy umowa zawarta przed urzędnikiem stanu cywilnego nie jest w żaden sposób wiążąca i łatwo zerwać, łączące nas w ten sposób więzy. My jednak, patrząc na nasze ślubne fotografie, wiemy, że to była najważniejsza decyzja w naszym życiu i niczego nie żałujemy. Fotografia ślubna przypomina nam w chwilach kryzysu o tym, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, mając siebie nawzajem.

Wesele w Poznaniu, fotografia ślubna w Toruniu, nasze wspólne życie w Kanadzie

fotografia ślubna w ToruniuNasz związek przeszedł długą drogę. Wiele razem przetrwaliśmy, w tym niejeden kryzys. Nasze ścieżki wiodły przez cały świat, od rodzinnej wielkopolski, przez Toruń, Niemcy, Holandię, aż w końcu Kanadę, w której mieszkamy od piętnastu lat. Mamy jednak poczucie, że w tym wszystkim najważniejsze wydarzyło się dwadzieścia lat temu, w dniu, w którym zrobiona została pamiętna fotografia ślubna w Toruniu. Chociaż pochodzimy z wielkopolski, często spędzaliśmy weekendy w Toruniu ze względu na moją pracę. Często musiałam tam jeździć w delegację. Wybierając zatem miejsce na sesję nie myśleliśmy o żadnej innej lokalizacji. Wiedzieliśmy, że to, o czym marzymy to my dwoje w eleganckich strojach, na tle toruńskiej starówki czy nadwiślańskich bulwarów. To był właśnie dzień, w którym pomyślałam, że nic już nie jest w stanie nas zniszczyć ani rozdzielić. I tak było. Dwadzieścia lat później rozłączyła nas choroba męża. Ja jednak nadal mam poczucie, patrząc na tę fotografię, że jesteśmy razem.

Zatem fotografia ślubna w Toruniu, w Krakowie, w Kanadzie czy na motocyklu, będzie nam zawsze przypominała o najszczęśliwszym momencie naszego życia. Gdyby nie ten ślub i nie ten dzień, nigdy byśmy tego nie poczuli. Nie jest to promocja brania ślubów, ale promocja kultywowania chwili.