Sposób na skuteczne domycie felg aluminiowych

Dokładne wyczyszczenie i domycie felg aluminiowych w samochodach to nie lada wyzwanie. Właściciele samochodów, którzy sami myją swoje samochody doskonale wiedzą, że to nie jest takie proste. Zabrudzenia na felgach potrafią być czasami bardzo dokuczliwe. Ich domycie jest jednak możliwe. Wystarczy użyć odpowiednich środków czystości i kosmetyków samochodowych.

Do felg trzeba zastosować najlepszy środek

adbl vampire do felgJeśli chcemy dokładnie umyć samochód to musimy w tym celu użyć najlepszych środków czystości. Od razu napiszmy, że nie kupimy ich w zwykłym sklepie. Takie środki określa się mianem kosmetyków samochodowych przeznaczonych do car detailingu. W każdym razie jest jeden preparat przeznaczony do mycia felg aluminiowych. Jego działanie jest oparte na chemii. Środek ten wchodzi w reakcję chemiczną z brudem. Reakcja ta objawia się tym, że na feldze pojawiają się czerwone ślady podobne do krwi. To oczywiście tylko taki efekt reakcji chemicznej. Nie bez powodu środek ten nazywa się adbl vampire do felg. Wampirza nazwa nadana jest dlatego, że działanie tego preparatu można porównać do wgryzień wampira. Abstrahując zupełnie od nazwy i efektu krwi można napisać, że ten środek jest najskuteczniejszy. Po popsikaniu felg aluminiowych tym preparatem wystarczy odczekać kilka minut a następnie wszystko dokładnie spłukać. Po spłukaniu felgi w samochodzie wyglądają jak nowe. Środek ten nie usunie co prawda zarysowań na felgach, ale przywraca im doskonale czysty wygląd.

Dbając o czystość swojego samochodu nie da się pominąć aluminiowych felg. Myjąc samemu swój samochód trzeba zadbać o to, żeby dokładnie wyczyścić również felgi. Na szczęście są takie preparaty, które to ułatwiają. Wystarczy dobrze popsikać nimi felgi i poczekać na czerwony kolor, który się na nich pojawi. Potem wystarczy jedynie dokładnie je opłukać.