Sprawdzona wersalka dziecięca

Pokoje dzieci przeważnie są urządzone w jasnych i pastelowych kolorach, które dodają im uroku. Ich wnętrze powinno być dostosowane do wieku, ale przede wszystkim powinno być bezpieczne. Meble dla dzieci znajdziemy prawie w każdym sklepie meblowym.

Czy spanie na wersalce jest wygodne?

wersalka rozkładana dla dzieckaWiele lat temu nie było większego wyboru w sklepach i prawie każdy spał na łóżku sprężynowym lub na wersalce. W ostatnim czasie zapomniane wersalki zaczęły wracać do łask i to w nowoczesnym stylu. Nie są to już gorszej jakości meble, a modne i praktyczne łóżka rozkładane. Dużą ich zaletą jest niewielki rozmiar, kiedy są złożone, ponieważ będą pasować w każdym pomieszczeniu. Obecnie jest dostępna nawet wersalka rozkładana dla dziecka, która ma nieco mniejszy rozmiar niż modele dla dorosłych. Miejsce do spania dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne i zapewniać odpowiednie wsparcie podczas snu. Wersalki dziecięce mogą być wykonane z odpowiednio twardej pianki lub mieć materac sprężynowy. W sprzedaży znajdziemy modele z bocznymi obiciami lub bez nich, ale także klasyczne wersalki rozkładane na wprost lub narożne. Większość z nich pod siedziskiem ma praktyczny pojemnik na pościel, dzięki czemu nie ma problemu z jej ukryciem w ciągu dnia. Dzisiejsze wersalki są wykonane w profesjonalny sposób, a swoją jakością w niczym nie ustępują klasycznym łóżkom. Taki mebel świetnie się sprawdzi w małym pokoju, gdzie łóżko powinno zajmować maksymalnie mało miejsca i najlepiej żeby pełniło kilka funkcji.

Rozkładane wersalki są na tyle szerokie, że zapewniają komfortowy sen jednemu, a nawet dwójce dzieci. Nie są wysokie więc nie ma ryzyka, że dziecko z nich spanie w czasie snu i dozna urazu. Mają też kolorowe tapicerki, więc trafią w gust każdego malucha.