profile schodowe

Sprzedaż profili wykończeniowych – czy to się opłaca?

Około dwa lata temu założyłem sobie swój własny sklep budowlany. Ogólnie na początku było ciężko, bo sklep nie przynosił spodziewanych dochodów, no i po prostu, co tu dużo mówić, nie zarabiał na siebie. Dlatego też przemyślałem wszystko i postanowiłem, że powiększę swój asortyment.

Profile schodowe cieszą się dużą popularnością

profile schodoweSprowadziłem wszystko, co potrzebne, żeby zrobić remont tarasu, bo akurat takich rzeczy nie mieliśmy do tej pory w swoim asortymencie. Z tej dziedziny mieliśmy w zasadzie tylko dwie podkładki tarasowe, które tak na prawdę się nam nie sprzedawały. Można było też czasami znaleźć u nas w sklepie płyty tarasowe na podkładkach, ale to nie często, bo to zależało jaki asortyment nam dowoził dostawca. Dlatego też postanowiłem to zmienić i nie tylko powiększyć asortyment, ale także sprawić, żeby właśnie taki asortyment znajdował się u nas na stałe. Dlatego też sprowadziliśmy, tym razem już od innego dostawcy, bo poprzedni dostawca tego u siebie w asortymencie nie miał, specjalne uszczelki które zapewniają uszczelnienie tarasu. Powiem szczerze, że od początku zaczęły się one nam bardzo dobrze sprzedawać. Również sprowadziliśmy do naszego sklepu przeróżne profile schodowe, tarasowe tak żeby ludzie mieli można powiedzieć, że tarasy do wyboru do koloru. Takie profile dają możliwość, żeby zrobić u siebie taras balastowy, który w ostatnim czasie jest bardzo modny i ludzie po prostu masowo chcą mieć takie tarasy. Również dużym zainteresowaniem cieszą się trwałe profile schodowe, dzięki którym nawet gdy pasa zewnętrzne schody nie są śliskie. Muszę szczerze powiedzieć, że odkąd właśnie wprowadziliśmy taki asortyment, ale nie tylko w zakresie tarasu, ale również wprowadziliśmy inne różnorodne rzeczy, to obrót nam się zwiększył i to o wiele. Nareszcie jestem zadowolony, bo sklep w końcu na siebie zarabia. Na początku raczej byłem nastawiony na zysk i to można powiedzieć, że łatwym kosztem.

 

Teraz wiem, że nic nie przychodzi łatwo i żeby ludzie do sklepu przychodzili, to trzeba ich czymś zachęcić. Jeszcze planuję urozmaicić asortyment w moim sklepie, na razie jeszcze nie wiem jak, ale myślę, że już niedługo jakieś nowe pomysły mi przyjdą do głowy i jeszcze bardziej zwiększę obroty mojego sklepu.