Stylowe listwy przypodłogowe

Jeszcze do niedawna, gdy kupowaliśmy panele podłogowe, koniecznie trzeba było dopasować odpowiedni model listew wykończeniowych, które kolorem i stylem będą pasować idealnie do podłogi. Takie rozwiązanie sprawiało jednak, że podłoga była mało charakterystycznym elementem wnętrza. Można nawet stwierdzić, że była nudna i nijaka. Na szczęście obecne trendy znacznie się zmieniły, a właściciele mieszkań wybierają białe i czarne listwy.

Jakie listwy wykończeniowe przypodłogowe wybrać?

eleganckie listwy wykończeniowe przypodłogoweNajważniejsze, aby listwy podobały się właścicielowi mieszkania czy domu oraz wpasowały się w całą aranżację. Nic więc dziwnego, że tak często i chętnie klienci wybierają eleganckie listwy wykończeniowe przypodłogowe, które sprawdzą się niemal przy każdym projekcie. Tego rodzaju model pasuje do wnętrz minimalistycznych, klasycznych, a nawet loftowych i skandynawskich. W marketach budowlanych czy sklepach z panelami można znaleźć bogaty wybór listew białych oraz czarnych a nawet szarych, które pięknie i w oryginalny sposób podkreślą wybraną podłogę. Nic dziwnego, że takie produkty są bardzo często nazywane także listwami dekoracyjnymi. Wiele osób decyduje się nawet na wymianę samych listew, które nadają nowego wyglądu całemu pomieszczeniu. Jasne kolory zawsze nadają świeżości oraz elegancji. najważniejsze, aby postawić na klasyczne wykończenie oraz odpowiedni rozmiar listew, zbyt wysokie w niewielkich pomieszczeniach nie będą prezentować się zbyt dobrze.

Klienci mogą znaleźć białe listwy drewniane oraz plastikowe, a także różniące się choćby stylem wykończenia i sposobem ich montażu (śruby, kleje). Ważne jednak, że produkt jest dosyć prosty w montażu, dlatego nie trzeba wcale zatrudniać fachowców, bo niemal każdy jest w stanie wykonać taką pracę w pełni samodzielnie.