Tenis jako dobra aktywność sportowa

Każda forma ruchu jest nie tylko dobra, ale i wskazana. Badania naukowe pokazały, że nasze ciało nie funkcjonuje dobrze, kiedy nie uprawiamy sportu systematycznie. Jeśli jeszcze tego nie robimy, warto znaleźć dla siebie dyscyplinę sportową i zacząć ćwiczyć.

Lekcja gry na korcie tenisowym

lekcje tenisaNiemal każdy rodzaj sportu może być uprawiany amatorsko – bieganie, pływanie, taniec czy ćwiczenia na siłowni. Oczywiście warto korzystać z porad oraz pomocy trenerów i instruktorów. Z pewnością lekcje tenisa powinny się odbywać pod fachowym okiem, jeśli więc interesuje nas nauka tej gry, powinniśmy zapisać się na zajęcia z instruktorem. Nie musimy się martwić naszą kondycją. Wielu ludzi popełnia błąd, myśląc, że powinni mieć już dobrą kondycję dopiero zaczynając ćwiczyć, ale można ją zdobyć właśnie tylko poprzez systematyczne zajęcia. Nie musimy mieć nawet swojej rakiety, wystarczy, że założymy sportowy strój oraz wygodne buty. Ważne, żebyśmy podeszli do nauki z pozytywnym nastawieniem i nie zrażali się, jeśli nie wszystkie chwyty czy odbicia piłki na korcie wyjdą nam od razu. Musimy także nastawić się na przyjęcie, zwłaszcza podczas początkowych lekcji, na sporą dawkę teorii, którą będziemy mogli od razu wykorzystać w praktyce. Z pewnością warto się odważyć i zapisać na pierwsze zajęcia i po prostu spróbować tej gry, którą wielokrotnie podziwialiśmy podczas oglądania meczy w telewizji. Może złapiemy bakcyla i z chęcią zaczniemy trening indywidualny na korcie pod okiem doświadczonego instruktora. 

Zajęcia na korcie tenisowym mogą przynieść nam sporo satysfakcji, a także pozwolą po prostu przyjemnie spędzić czas. Z pewnością jednak tenis przede wszystkim przyniesie korzyści zdrowotne, poprawi kondycję, a nawet pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów.