Tradycja i nowoczesność – kominki akumulacyjne

Do tej pory palenie w kominku służyło jedynie do zbudowania w pomieszczeniu niepowtarzalnego nastroju, jaki daje nam widok ognia. Ciepło przy tym wytwarzane co prawda ogrzewało wnętrze, jednak aby je utrzymać, należałoby dokładać do kominka drewno niewielkimi porcjami, średnio co 2-3 godziny.

Ogrzewaj kominkiem łatwo i tanio

kominek akumulacyjny III generacjiUciążliwe dokładanie opału kilka, czy nawet kilkanaście razy na dobę, sprawiło, iż kominek do tej pory służył jedynie jako element dekoracyjny. Traktowanie go jako pełnowartościowego źródła centralnego ogrzewania mijało się z celem. Poza tym, zaraz po rozpaleniu temperatura w pomieszczeniu wzrastała nagle, a później równie szybko spadała, nie dając się w żaden sposób regulować. Wszystko to zmieniło się za sprawą pojawienia się nowego kominka. Nowoczesny kominek akumulacyjny III generacji to zupełnie nowy sposób grzania. W czym tkwi jego sekret? Otóż wyposażony jest we wkłady akumulacyjne. Wkłady te, zbudowane z materiału o ogromnej pojemności cieplnej, mają za zadanie magazynować w sobie wyprodukowane w procesie spalania ciepło i stopniowo oddawać je do wnętrza. W ten prosty sposób pozbywamy się strat ciepła podczas tradycyjnego ogrzewania kominkiem. Nagłe przegrzanie pomieszczenia również nie jest już problemem. Kominek akumulacyjny III generacji jest znacznie przystępniejszy w obsłudze. Wystarczy załadować go opałem 2-3 razy na dobę, co sprawia, że nie spędzamy na tym zbyt wiele czasu i obowiązek ten staje się bardziej przyjemnością, niż musem. Taki rodzaj palenia w kominku stwarza nowe możliwości i staje się pełnowartościowym, alternatywnym do tradycyjnego, sposobem ogrzania całego domu.

Połączenie piękna tradycyjnego kominka z nowoczesną technologią ogrzewania, stanowi nie lada przyjemność dla wszystkich miłośników palenia w kominku. Jest to praktyczne i ekonomiczne połączenie, które sprawdzi się w każdym domu, niezależnie od jego wielkości.