Tradycyjne wina i alkohole z Polski

Polskie tradycje sięgają korzeni naszych pradziadów w dziedzinie kultury, muzyki jak również w kwestii kulinarnej. Jesteśmy znani z tego, że posiadamy tradycyjne receptury na różnego rodzaju potrawy, a także alkohole, nalewki i wina. Mieszkańcy obcych krajów charakteryzują się upodobaniem do piwa lub wódki, a my wolimy naturalne napoje alkoholowe, wytwarzane z naszych owoców. Wina mogą być różne. Głównie wytwarzamy je z owoców z polskich sadów, to jest jabłek, winogron, wiśni czy innych. 

Pyszne wina prosto z Polski

polskie winoSwojskie wino można zrobić w warunkach domowych w bardzo prosty sposób. Tradycyjne polskie wina to przede wszystkim wiśniowe, winogronowe oraz wiśniowe i śliwkowe. Wino można zrobić praktycznie z każdego owocu. Wyrób taki zaczynamy od mieszanki kilku składników. Polskie wino tworzy się w tak zwanym gąsiorze czyli szklanym, dużym naczyniu. Gąsior ma kształt kuli, z zwężająca się szyjką. Tam umieszczamy zebrane owoce i zasypujemy je cukrem. owoce nam fermentują, w pewnym momencie zalewamy wszystko wodą, odstawiamy w ciepłe, ciemne miejsce i czekamy na sok. Po pewnym czasie również dolewamy wody i sprawdzamy stan naszej fermentacji. Jest to zazwyczaj dosyć długi proces, dlatego też musimy trochę poczekać na nasze wino. Każde jest smaczne i zdrowe. W odpowiedniej ilości dobre wino nam nie zaszkodzi. Oczywiście musimy uważać, żeby nie przesadzić, ponieważ alkohol, również wino szybko uzależnia. Zdrowotne właściwości ma również wino z róży, czarnego bzu czy aronii. Dużą role gra tutaj też pigwa.

Wszystkie te wina są pyszne iż zdrowe. Ludzie na całym świecie poszukują prawdziwego, polskiego wina. Są one wystawiane na różnego rodzaju targach, festynach i innych imprezach. Można je oczywiście kupić również w sklepach, ale tam najprędzej znajdziemy te zagraniczne. Warto tez rozejrzeć się za gospodarzami na wsiach, by bezpośrednio od nich kupić dobre wino.