Trwałe i komfortowe tkaniny pokryte polichlorkiem winylu

PCV to materiał, który może kojarzyć się przede wszystkim z instalacjami sanitarnymi, oknami i innymi elementami wykonywanymi z plastiku. Mało kto jednak wie, że PCV stosowane jest również w krawiectwie. Na polskim rynku można znaleźć tkaniny, które powlekane są właśnie polichlorkiem winylu, czyli polimerem syntetycznym.

Wpływ powlekania tkanin PCV na przepuszczalność wilgoci

jednobarwne tkaniny pcvPo co powleka się tkaniny takim materiałem? Przede wszystkim po to, by zwiększyć ich wytrzymałość, odporność lub nadać im charakterystyczny wygląd. Oczywiście tkaniny powlekane PCV są w specjalny sposób oznaczane. Tylko powłoka tych tkaniny wykonana jest z polichlorku winylu. Wady PCV ujawniają się głównie w trakcie używania tapicerki samochodowej wykonanej właśnie z tego materiału. W przypadku ubrań tych wad praktycznie nie ma, bo są inne sposoby na ich wyeliminowanie. Najważniejsze jest to, że jednobarwne tkaniny pcv są tylko pokryte tym materiałem, a nie wykonane z niego w całości. Wiadomo, że samo PCV nie przepuszczałoby wilgoci, a w związku z tym człowiek zacząłby się bardzo pocić w takich ubraniach. W zakładach krawieckich PCV nanoszone jest na ubrania w taki sposób, by przepuszczalność wilgoci była możliwa. Wykonywane są nie tylko otworki w bardzo cienkiej powłoce, ale i wiele innych zabiegów krawieckich. Korzystanie z materiałów, które zostały pokryte PCV jest bardzo komfortowe.

Takie ubrania można czyścić wieloma różnymi środkami bez obaw, że zniszczą one sam materiał. Trzeba jednak pamiętać, by ubrania powlekane PCV dobrze dopasowywać do swoich rozmiarów. PCV to materiał, który jest słabo rozciągliwy. Porównując PCV z poliuretanem, jego trwałość jest niższa, ale i tak wysoka wśród wszystkich materiałów stosowanych w zakładach krawieckich. Warto zainwestować w jednobarwne tkaniny, które zostały powleczone PCV.