Wózek ułatwiający funkcjonowanie

 

Jako osoba niepełnosprawna, doskonale zdaję sobie sprawę, z jakimi problemami może się to wiązać. Niestety w moim przypadku niepełnosprawność jest znaczna, ponieważ na skutek nieodpowiedzialnego skoku do wody straciłam władzę w nogach, w związku z czym nie jestem w stanie poruszać się w pozycji pionowej. Dziś muszę się zmagać ze skutkami dawnych błędów.

Wygodny wózek inwalidzki dla osób aktywnych

wózek inwalidzki aktywnyNa szczęście jakoś nauczyłam się z tym żyć. Dziś jestem całkowicie samodzielna, a pomaga mi w tym wózek inwalidzki aktywny. Przede wszystkim wózek ten został zaprojektowany zgodnie z sugestiami osób, które również poruszają się na takich wózkach. Głównym założeniem tego wózka jest ułatwienie samodzielnego funkcjonowania. Wózek taki jest przeznaczony do pokonywania naprawdę dużych odległości oraz do poruszania w mieście. Dzięki temu że zredukowani w nim wszystkie niepotrzebne elementy, jest on naprawdę lekki, w związku z czym poruszanie się na nim o własnych siłach nie jest takie męczące. Siedzisko wózka oraz jego oparcie jest wykonane z bardzo wygodnego materiału, dzięki któremu człowieka nic nie boli, nawet podczas wielu godzin poruszania się na nim. Dodatkowo całość jest tak wyprofilowana, że nie powoduje żadnych dodatkowych problemów z kręgosłupem, co dla wielu osób jest bardzo ważne. Wózek ten jest stworzony dla osób aktywnych, gdyż zdecydowanie pomaga w braniu udziału w codziennym życiu miasta.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, jak bardzo wózki inwalidzkie mogą się od siebie różnić. Przede wszystkim wózki posiadają różną masę. Chociaż te większe i lepiej wyposażone mogą wydawać się wygodniejsze, jest to przekonanie błędne. Przede wszystkim ważne jest aby wózek był lekki, tak jak wózek aktywny, gdyż znacznie ułatwia to poruszanie.