Wszystko co chcesz wiedzieć o grawerze laserowym CO2

Laser CO2 jest jednym z najstarszych i do dziś wykorzystywanych laserów gazowych, opracowanym przez Kumara Patela w Bell Laboratories w 1964 roku. Lasery te w trybie ciągłym mają dużą moc i są łatwo dostępne. Są także bardzo skuteczne – stosunek mocy pompowania do mocy wyjściowej wynosi 20%. Do pracy z laserem nie potrzebujesz ani okularów ani innych zabezpieczeń.

Do czego służy laser CO2?

grawer laserowy CO2Dzięki wszechstronności maszyn do grawerowania i cięcia laserowego lista materiałów, na których można grawerować i które można przeciąć laser, jest bardzo obszerna: drewno, skóra, kauczuk, metakrylan, ceramika, szkło i wiele innych. Zapoznaj się z listą materiałów, które można oznakować, wygrawerować i wycinać laserowo. Osoby zainteresowane grawerowanim laserem na pewno nie raz zastanawiały się, czy trudno jest nauczyć się obsługiwać grawer laserowy CO2. Otóż nie. Obsługi lasera można nauczyć się na kursie operatora lasera – takie kursy są organizowane w większych miastach. Co można wygrawerować? Za pomocą lasera można między innymi grawerować zeskanowane zdjęcia, loga, mapy bitowe, inne obrazy, tekst i pliki programu AutoCAD. Tak właściwie jeśli możesz drukować coś na papierze, możesz to też wygrawerować laserem. Aby coś wyciąć potrzebujesz grafiki takiej jak .eps, .cdr lub plik Adobe Illustrator. Należy pamiętać, że jeśli jakość wykresu jest lepsza, to i wynik będzie lepszy.

Lasery CO2 są często stosowane w przemyśle do cięcia i spawania z uwagi na bardzo dużą moc i rozsądne koszty użytkowania, a te o mniejszej mocy do grawerowania. Są one również stosowane w chirurgii, ponieważ pracują na długości fali bardzo dobrze pochłanianej przez wodę i tym samym przez żywe tkanki (chirurgia laserowa, wygładzanie skóry, lifting twarzy i mikrodermabrazja).