Wybór atlasu treningowego do domu

Posiadanie garażowej siłowni to marzenie niejednego mężczyzny. Sprawa jest jednak skomplikowana, ponieważ sala treningowa musi być duża, a profesjonalne sprzęty kosztują sporo pieniędzy. Warto powoli kompletować swoją prywatną siłownię – a o ile wybór właściwej sztangi i hantli jest stosunkowo prosty, sprawa utrudnia się przy zakupie urządzeń wolnostojących.

Maszyny do domowej siłowni

atlasy do siłowniPrzyrządy wolnostojące, takie jak suwnice czy wyciągi są niestety drogie i zajmują dużo miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na atlas – czyli uniwersalne urządzenie, dzięki któremu wykonamy kompleksowy trening całego ciała. Przy wyborze tego typu maszyny musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze zastanówmy się jakie mamy oczekiwania względem atlasu – ile potrzebujemy stanowisk, na jakich funkcjach nam zależy, a także ilu użytkowników będzie z niego korzystało w tym samym czasie. Bardzo ważna jest oczywiście cena przyrządu, gdyż jest to wydatek minimum kilku tysięcy złotych. W tym przypadku lepiej kupić mniejszą maszynę lepszej jakości, niż zainwestować pieniądze w tańsze urządzenie z dziesiątkami funkcji. Atlasy do siłowni mogą być rozmaitych rozmiarów, jednak w domowym zaciszu musimy mieć pewność, że rama łącząca wszystkie elementy mieści się pod sufitem naszego domu. Nie zapomnijmy o odpowiedniej ochronie podłogi – ciężkie urządzenie przeznaczone do intensywnych treningów łatwo zniszczy panele czy kafle – warto kupić się w matę ochronną w formie puzzli, która z łatwością ochroni podłoże przed zarysowaniem czy zgnieceniem.

Inwestując w atlas treningowy do domu zwróćmy uwagę na te parametry, bo w przeciwnym wypadku możemy kupić niewygodny przyrząd, który bardzo trudno będzie później sprzedać – zadbajmy o elementy sprzętu przeznaczone do wykonywania naszych ulubionych ćwiczeń i wymiary odpowiednie do domu. Lepiej wydać pieniądze na małe, funkcjonalne urządzenie i cieszyć się jego trwałością.