Wybór drzwi przesuwnych do domu

Praca przy budowie domu dla mojego przyjaciela była dla mnie przyjemna. Nie był on wybrednym klientem  i ufał mojemu doświadczeniu. Głównie to ja decydowałem o wszystkim a oczywiste było, że dla przyjaciela chciałem jak najlepiej. Dom również sam dla niego zaprojektowałem.

Zamontowanie przesuwnych drzwi zewnętrznych

drzwi przesuwne zewnętrzneŁukasz, mój przyjaciel koniecznie chciał mieć taras z tyłu domu i dlatego musiałem nieco zmienić projekt. Pytałem go jakie drzwi wyjściowe by go interesowały, ale nie był zdecydowany. Poprosił, bym to ja podjął w jego imieniu decyzję, bo wiedział, że dokonam odpowiedniego wyboru. Zgodziłem się na to, ponieważ miałem już pewną koncepcję. Otóż zdecydowałem się na oszklone  drzwi przesuwne zewnętrzne, które idealnie współgrały z całą resztą. Taras był dość duży i wyjście także takie było, dlatego musiałem zamówić drzwi bezpośrednio u producenta. Po ich montażu zadzwoniłem do Łukasza, żeby przyjechał zobaczyć efekty. Przyjaciel bardzo się ucieszył, że takie rozwiązanie zastosowałem. Dzięki temu w salonie było dużo jaśniej a wychodzenie na taras było wygodne. Drzwi oczywiście posiadały odpowiednie zabezpieczenia i nikt nieupoważniony z zewnątrz nie mógł wejść do domu. Dałem Łukaszowi fakturę za zakup tych drzwi zewnętrznych i zauważyłem, że był zaskoczony. Jak wyjaśnił, spodziewał się, że takie drzwi będą kosztowały co najmniej dwa razy więcej. W mojej branży człowiek posiadał wiele znajomości i dzięki temu udawało się wszystko załatwić taniej.

Kiedy dom już został całkowicie wykończony, to przyjaciel zaprosił mnie na grilla, którego robił w ogrodzie. Na tarasie stał stół z krzesłami, gdzie wszyscy siedzieli. Byłem dumny z efektów swojej pracy, ponieważ dom prezentował się dokładnie tak, jak to sobie zaplanowałem.