Wymarzony ogród w Józefowie

W zeszłym roku kupiłam dość dużą działkę w Józefowie i postawiłam na niej wymarzony dom. Do szczęścia brakowało mi jeszcze tylko pięknego i upragnionego przeze mnie ogrodu. Ogród jaki sobie wyobrażał miał być nie tylko moją strefą komfortu, gdzie będę mogę się zrelaksować ale miał być też pięknym miejscem, które będzie cieszyć moje oko pięknem barw wszelkiego rodzaju roślinności.

Zależało mi na pięknym ogrodzie

fachowe zakładanie ogrodów w józefowieZamiast podejmować się zadania samodzielnego zaprojektowania ogrodu koło domu zdecydowałam się na skorzystanie z oferty pracowni architektury krajobrazu. Podjęłam taką, a nie inną decyzję, bo moim zdaniem aby zrobić dobry ogród trzeba jednak mieć pojęcie o tym jakie rośliny i kwiaty będą się do niego nadawać. W miasteczku firm, które mają w swojej ofercie fachowe zakładanie ogrodów w Józefowie nie ma dużo, a tylko jedna spełniała moje wymagania. Bardzo podobało mi się to, że miałam stały wgląd w proces projektowania ogrodu. Pracownica wykonująca moje zlecenie na bieżąco się ze mną kontaktowała i brała pod uwagę każdą moją sugestie. Miałam też wiele pytań, na które szybko otrzymywałam rzeczowe odpowiedzi. Widziałam plany ogrodu ale kiedy prace w nim w końcu się zakończyły i zobaczyłam go na żywo to byłam zachwycona. Na żywo to wszystko wyglądało sto razy lepiej niż projekt, który widziałam na papierze.

Ogród kolo mojego domu jest po prostu cudowny. Kolorowe, z dużą dozą zieleni – ta gra barw bardzo mi się podoba i poprawia mi humor. Jestem pewna, że sama nie byłabym w stanie urządzić w tak piękny sposób tego miejsca. Nie mówię tylko kwestii estetycznej, bo nie potrafiłabym dobrać też odpowiednich roślin chociażby do rodzaju gleby jaki jest na mojej działce. Na balkonie oprócz pięknych kwiatów mam też wspaniałe ozdoby.