Wyposażenie naszego akwarium

Zakładając własne akwarium musimy wybrać odpowiednie akcesoria. Okazuje się, że prawie zawsze najwięcej wątpliwości wzbudza filtr. Często nie wiemy, który będzie dla nas najlepszy i szukamy różnego rodzaju informacji na ten temat. Dlatego warto wiedzieć, że na rynku wyróżniamy trzy rodzaje tego rodzaju urządzeń. Pierwszy z nich jest najpopularniejszy i dostaniemy go w każdym sklepie zoologicznym.

Filtry stosowane w akwariach 

filtr do akwariumJest to filtr wewnętrzny. Charakteryzuje się łatwym montażem i niską ceną. Najlepiej sprawdzi się w mniejszych akwariach. Znajduje się on wewnątrz zbiornika zasysając wodę i oczyszczając ją. Często tego typu modele posiadają też rurkę, która napowietrza wodę. Jest to proste i tanie rozwiązanie. Tutaj należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu gębki, która znajduje się wewnątrz urządzenia. Kolejny filtr do akwarium to model zewnętrzny. Często można znaleźć określenie kaskadowy. On znajduje się po za zbiornikiem i jedynym łącznikiem jest rurka zasysająca wodę, która jest przekierowywana do filtra. Jego zaletą jest to, że nie zabiera miejsca wewnątrz naszego akwarium. Również te modele posiadają sporą wydajność i można je stosować przy dużych zbiornikach. Doskonale poradzą sobie z takimi zadaniami. Ich cena również nie jest wysoka dlatego wiele osób decyduje się na ten typ. Ostatni rodzaj to filtr kubełkowy. Jest on zewnętrzny i również odprowadza wodę za pomocą rurek. Jego zaletą jest ogromna wydajność oraz możliwość stosowania różnego rodzaju wkładek filtracyjnych.

Jest on najlepszym rozwiązaniem w przypadku większych akwariów, które wymagają sporej wydajności. Analogicznie pobiera on trochę więcej energii niż pozostałe dwa rozwiązania jednak za to otrzymujemy większą moc urządzenia. Filtry są potrzebne niemal w każdym akwarium i pomagają w oczyszczaniu wody oraz w jej napowietrzaniu. Dlatego nie warto oszczędzać na tego typu urządzeniach.