Z czego tworzy się folię do pakowania?

Właściwe zapakowanie towarów przed ich dalszą wysyłką jest niezmiernie ważne. Tylko w taki bowiem sposób można się uchronić przed ich ewentualnym uszkodzeniem w czasie transportu. Obecnie do pakownia w sklepach wysyłkowych i na magazynach najczęściej wykorzystuje się wielowarstwowe folie.

Czym cechują się folie stretch?

folia stretchDo pakowania towarów w sklepach wysyłkowych korzysta się z różnych materiałów. Najmniejsze produkty najczęściej są pakowane w koperty, te towary, które są bardzo delikatne – w karton. Do pakowania zdecydowanej większości towarów służy zaś folia stretch. Jest to folia, którą wytwarza się z poliuretanów. Jej główną zaletą jest to, że nawet jej najtańsza odmiana jest wytwarzana z trzech warstw tworzywa. Dzięki temu, tego rodzaju folia cechuje się niezwykłą wprost wytrzymałością szczególnie na zerwanie. Z tego właśnie względu to właśnie folia stretchowa jest niezwykle często wykorzystywana do pakowania różnego rodzajów produktów, zarówno metodą ręczna jak i maszynową. Folia stretchowa jest jednak bardzo często wykorzystywana także w innych celach. Używa się ją mianowicie, aby zabezpieczyć towar zgromadzony na paletach. Taka paletą wraz z towarem owija się przy pomocy folii stretch, albo ręcznie, albo przy pomocy specjalnych maszyn, zwanych owijarkami do palet. Ze względu na dużą wytrzymałość opisywanych folii, takie zabezpieczenie wystarczy, aby uchronić towar przed spadnięciem z palety w czasie transportu. Folie stretch są dostępne w kilku wersjach, zarówno bezbarwnych jak i nieprzeźroczystych.

Aby mieć pewność, ze towar wysłany do klienta dojdzie do niego w dobrym stanie, kluczowe jest właściwe zabezpieczenie przesyłki. Najlepiej wykonać to za pomocą specjalnych wytrzymałych folii. Są one odporne na przypadkowe rozerwanie w czasie transportu czy przenoszenia paczki.