Zabawki edukacyjne dla dzieci

Ciężko znaleźć zabawki, które będą zarówno świetną rozrywką, jak i elementem rozwoju dziecka. Zabawki edukacyjne często są trudne i dość męczące, szczególnie dla maluchów. Na jakie gadżety postawić, aby mieć pewność, że spełniają swoją rolę?

Kreatywne zabawki do budowania

hexbug skarabeuszCiekawym przykładem twórczej zabawki, która będzie odpowiednia także dla małego dziecka, są bunchems kolorowe rzepy. To zestaw kilkuset fikuśnych, różnokolorowych rzepek, które można dowolnie łączyć, tworząc różne, śmieszne stworki. Zastosowanie rzepek może być różne. Dzieci bawiąc się w ten sposób rozwijają swoją pomysłowość oraz zdolności manualne. Inną ciekawą propozycją może być hexbug skarabeusz lub inne zabawki z tej serii. Hexbug skarabeusz to malutki robocik, który zachowuje się jak prawdziwy skarabeusz, dodatkowo uczy postaw robotyki. Bardzo dobrym pomysłem jest poza tym zbieranie różnych zestawów, których części można łączyć. Poza dwoma wymienionymi wyżej seriami, mogą to być też hot wheels automagnesiaki – zabawne samochodziki, które można rozdzielać na pół, a później dowolnie łączyć. Hot wheels to zabawki motoryzacyjne dla mniejszych dzieci, większe natomiast same mogą tworzyć swoje samochody, takie jak Meccano Core modele pojazdów. Dzieci mogą zarówno tworzyć modele na postawie instrukcji, jak i dać się ponieść wyobraźni i konstruować własne kombinacje. Jeśli decydujemy się na klocki meccano sklep internetowy podpowie nam, które zestawy można łączyć. Jest wiele niedrogich i niebanalnych zabawek, które rozwijają dziecko oraz jego ciekawość działaniem poszczególnych dziedzin rzeczywistości.

Zabawki edukacyjne nie muszą wcale być trudne ani nudne – wystarczy dobrze poszukać. Zbieranie zestawów pasujących do siebie części pomoże też rozwinąć w dziecku mową pasję, a nam oszczędzi każdorazowego zastanawiania się nad najlepszym prezentem. 

Informacje pochodzą z https://dzieciaku.pl