Zakup butów profilaktycznych

 

Jeszcze nasze babcie mówiły, że ruch to zdrowie. I kto zaprzeczy? Wszyscy wiemy, że mamy dziś zbyt siedzący tryb życia. Praca biurowa, telewizja, komputer – to wszystko wymusza na nas długotrwałą pozycję siedzącą. Niestety ta postawa udziela się także naszym dzieciom. One również chętniej bawią się przy bajce z telewizji niż biegając za piłką. I o ile dla nas – dorosłych może to skończyć się dodatkowymi kilogramami, o tyle dla dzieci może być dużo bardziej brzemienne w skutkach.

Do czego służy but profilaktyczny

buty profilaktyczneNie bez powodu w przedszkolach wychodzi się z dziećmi na spacery, organizuje zajęcia z gimnastyki czy pozwala im bawić się na placu zabaw. To bardzo ważna część ich rozwoju. Dzieciaki cały czas rosną. Każdego dnia kształtują się ich ciała. Dlatego tak ważne jest, aby się ruszały. Długotrwałe siedzenie to wady postawy i problemy w przyszłości. Warto zainwestować w buty profilaktyczne. Pozwolą one kształtować się dziecięcej stopie w prawidłowy sposób. Odpowiednie mięśnie będą podtrzymane, a inne zmuszone do pracy. Dzięki temu prawidłowo będą rosły się kości, chrząstki, ścięgna oraz będą wzmacniać się właściwe mięśnie. Oczywiście niepowiedziane, że w zwykłych butach dziecko nabawi się wad stóp, ale jednak dziś w większości dzieci poruszają się po płaskich i twardych powierzchniach. But profilaktyczny odpowiednio zamortyzuje wówczas nogę. Zwykły bucik jest dobry na warunki, w których dzieci rozwijały się kilkadziesiąt lat temu – biegając po łąkach i piaszczystych podwórkach. Cena butów profilaktycznych nie jest dużo wyższa niż tych standardowych. Należy tylko pamiętać, aby wybierać znane i sprawdzone marki obuwia dziecięcego.

Buty profilaktyczne mają uchronić nasze pociechy przed tym, jak cywilizacja zmieniła świat. Nawet wyrównanie większych połaci ziemi okazuje się być dla nas nie zawsze dobre. O ile łatwiej i przyjemniej się poruszać, o tyle mniej ćwiczymy nasze stopy. Dlatego tego rodzaju buty pomogą dziecięcym stópkom zaadaptować się do obecnych warunków i prawidłowo rozwinąć układ kostno-mięśniowy.