Zalety miernika mocy kolarza

Dla zapalonych kolarzy, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez wyjścia na rower, miernik mocy jest niezbędny. Przydaje się każdemu zawodnikowi, który chce wiedzieć, na ile go stać i na ile może sobie jeszcze pozwolić w trakcie treningu. Dlaczego urządzenie do pomiaru mocy jest bardzo ważnym elementem wystroju każdego roweru?

Profesjonalne mierzenie mocy 

pomiar mocyMiernik mocy pomaga w odbyciu najlepszego treningu. Dzieje się tak, ponieważ pomiar mocy reguluje nasze tętno i odbytą odległość. Dzięki temu wiemy, ile mamy w sobie mocy i ułatwia to nam jej wykorzystanie. Moc przeliczona na waty wskazuje, jaka praca została odbyta. Przy kolarstwie wyczynowym mogą to być cenne informacje, które podpowiedzą, kiedy zwolnić, by nie zasłabnąć, będąc na rowerze. Miernik mocy pomaga w odpowiednim rozplanowaniu treningu, by jak najrozsądniej wykorzystać czas przeznaczony na jego odbycie. Dzięki niemu można również kontrolować swoje ciało i w porę zapobiec niedotlenieniu lub zbyt wysokiemu wysiłkowi. Mierzenie swojej mocy pomaga w odkryciu nasze mocy, siły i energii na rowerze. Poznanie swoich słabszych stron jest również elementem samoakceptacji w dążeniu do celu, który sobie postawiliśmy. Najnowocześniejsze czujniki montowane do pomiaru mocy u kolaży są montowane w pedałach, więc można kupić towar 2 w 1. Urządzenia do pomiaru mocy można kupić już w dobrych sklepach rowerowych online.

Wybierając miernik mocy, warto zwrócić uwagę na jego czas pracy na jednej baterii. Nie warto kupować sprzętu, który będzie działał krócej niż przez pięćdziesiąt godzin jazdy. Jako że zawodowi kolaże jeżdżą w różnych warunkach pogodowych, warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt, który będzie wodoodporny, wytrzymały na wstrząsy i nie będą mu straszne duże amplitudy temperatury.