Zalety ścian z cegły

Jak możemy zaobserwować akcenty z motywem starej cegły coraz częściej pojawiają się w wielu domach. Zarówno w przypadku tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz sprawdzą się świetnie. Jeśli planujemy w swoim mieszkaniu zastosowanie tego rodzaju dekoracji warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje nam wielu producentów.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się ceglane płytki?

płytki ze starej cegłyWielu z nas uważa, że do wykonania popularnej ostatnimi czasy ceglanej ściany potrzebujemy całych cegłówek. Wbrew pozorom, wiele z nich podczas rozbiórki starych budynków, przerabiana jest w późniejszym czasie na płytki. Zapewniają one zdecydowanie łatwiejszy montaż. Z ich zakupem z pewnością nie będziemy mieć problemów, gdyż istnieje wiele firm oferujących płytki ze starej cegły bądź takie, które są stylizowane na stare. Cena tych drugich jest niższa, w wyglądzie jednak nie odbiegają one zbytnio od siebie. Warto wybrać firmę, której materiały będą cechowały się wysoką wytrzymałością oraz jakością. Płytki ceglane świetnie prezentują się również na zewnętrznych ścianach budynku. Z tego też względu warto wybrać te, które cechują się wysoką wytrzymałością na zamarzanie oraz odpornością na inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Wybór produktów jest naprawdę ogromny, w zależności od wielkości oraz różnych odcieni. Ściana z cegły sprawdzi się świetnie zarówno w salonie, kuchni, a nawet w łazience. Z pewnością dodaje ona ciepła i przyjemnej atmosfery w każdym wnętrzu. Świetnie komponuje się w połączeniu z drewnem. Jest niezwykle ogromnym atutem jest także możliwość pomalowania na dowolny kolor. Mimo, że zabieg ten może odebrać jej uroku w pomieszczeniu takim jak salon, w łazience sprawdzi się doskonale pomalowana na biało.

Warto pamiętać, że decydując się na ceglane elementy w naszym domu, resztę należy podporządkować właśnie pod nią. Wybierajmy kolory neutralne, które nie będą kłócić się z wyrazistym charakterem ceglanego akcentu. Ilość różnorodnych zastosowań sprawia, że materiał ten jest coraz częściej stosowany w aranżacji wnętrz.