Żelowe nalepki na produkty i gadżety

 

Kwestia estetyki jest bardzo ważna w odniesieniu do marketingu i reklamy. Firmy walczą o każdego klienta i rywalizują między sobą o względy klientów. Czynnikiem, który często determinuje wybór danej firmy przez kupujących jest sposób prezentacji towaru lub samej firmy.

Naklejki – estetyka i reklama

naklejki żeloweZapewne każdy z Państwa spotkał się w swoim życiu z naklejkami 3D. Są one najczęściej używane do estetycznego zaprezentowania logo jakiejś firmy. Takie naklejki żelowe są umieszczane jako znakowanie maszyn i urządzeń. Bardzo często tyczy się to branż produkcji sprzętu AGD i RTV. Dużą zaletą takich naklejek jest ich bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia, działanie światła słonecznego, wody oraz innych czynników zewnętrznych. Naklejki żelowe to trwałość połączona z estetyczną prezentacją firmy. Dodatkowo często znaleźć można naklejki tego typu na breloczkach, zawieszkach oraz innych gadżetach. Naklejki wyróżnia połysk i odbijanie światła w taki sposób, że dwuwymiarowa naklejka sprawia wrażenie jakby była trójwymiarowa. Ceny naklejek żelowych są z reguły zależne od tego jakie wymiary ma ona posiadać. Łatwo można się domyślić, że ceny będą rosły wraz ze zwiększaniem pożądanego rozmiaru naklejki. Proces produkcji takiej naklejki przebiega w taki sposób, że najpierw wykonywany jest wydruk metodą sitodruku, druku cyfrowego lub druku offsetowego. Następnie każda naklejka pokrywana jest grubą warstwą żywicy poliuretanowej. To właśnie ta żywica zapewnia niezwykłą trwałość na uszkodzenia mechaniczne i poprawia wygląd naklejek.

Generalnie naklejki są bardzo ciekawym sposobem na rozpowszechnienie wizerunku swojej firmy. Umieszczenie naklejek żelowych na panelach czołowych sprzętu AGD zaznaczy skąd pochodzi dany sprzęt oraz będzie on sam w sobie reklamą.