Znaki wodne na drukowanych dokumentach

W dzisiejszych czasach kiedy kradzieże własności intelektualnej są tak częste warto zadbać o to, żeby każdy dokument był odpowiednio zabezpieczony. Najprostszym zabezpieczeniem dokumentów drukowanych jest oznaczenie ich znakiem wodnym. Inaczej będą łatwe do skopiowania i wykorzystania przez osoby niepożądane. Takie zabezpieczenia na papierze mają na przykład banknoty, których nie można podrobić dzięki zawartym w nich znakach.

Jak wygląda dokument ze znakiem wodnym?

druk ze znakiem wodnymWiele firm zamawia specjalnie na swoje potrzeby gotowy papier, który zawiera już w sobie odpowiednie oznaczenia. Druk ze znakiem wodnym może następnie być bez przeszkód wykorzystywany do korespondencji. Papier firmowy powinien przede wszystkim zawierać logo i nazwę firmy. Niekiedy firma utożsamiana jest z jakimś konkretnym znakiem graficznym lub kolorem, wtedy dobrze jest zachować papier w odpowiadającej temu wizerunkowi kolorystyce. To buduje pozytywne relacje z klientami lub innymi osobami z którymi firma wymienia listy. Oprócz estetycznego wyglądu druk ze znakiem wodnym przede wszystkim zabezpiecza dokument przed podrobieniem. Koszt jednej ryzy papieru firmowego często odstrasza przedsiębiorców ale powinni pamiętać oni, że jest to cena za bezpieczeństwo. Zwłaszcza kiedy drogą listową nie przekazuje się wyłącznie kartek świątecznych czy informacji zakładowych, ale na przykład ważne umowy czy dokumenty od tłumaczy przysięgłych.

Wbrew pozorom wiele firm z tego korzysta chociaż przecież wszystko można załatwić dzięki komputerom oraz poprzez skrzynkę pocztową w Internecie. Jednak przekazywanie informacji poprzez papier ma w sobie większą klasę. Dla zachowania tradycji i budowania pozytywnego wizerunku firmy, właściciele coraz częściej decydują się na takie formy komunikacji.